FizjoterapiaEndermologia

Endermologię wynalazł Louis Paul Guitay, kiedy to po wypadku motocyklowym poddany został wielomiesięcznej rehabilitacji polegającej na ręcznych masażach wykonywanych w celu wygładzenia skóry. Zauważył on wówczas, że skuteczność masaży zależała przede wszystkim od siły nacisku i umiejętności masażysty. Guitay postanowił stworzyć maszynę, która będzie naśladowała ruchy masażystów oraz jednocześnie ujednolici siłę nacisku. W 1986 roku technika ta została opatentowana. Dziś ma ona zastosowanie nie tylko terapeutyczne - leczenie blizn, oparzeń, rozstępów, zwłóknień, ale przede wszystkim kosmetyczne

Endermologie LPG to opatentowana i sprawdzona metoda na redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki. Pozwala na lipomasaż całego ciała, jak i zabiegi lokalne, np. na uda, pośladki czy brzuch.

Endermologia to szczególnego rodzaju lipomasaż, który oddziałuje na komórki tłuszczowe zatrzymując proces ich magazynowania, wygładza nierówności skóry i przyspiesza wymianę płynów ustrojowych. Efektem jest wyszczuplenie wybranych partii ciała i modelowanie sylwetki.

Zabiegi endermologii sprawdzają się doskonale w likwidowaniu cellulitu. Rezultatem zabiegu jest ponadto ujędrnianie skóry oraz poprawa metabolizmu w tkankach. Dodatkowo endermologia widocznie wzmacnia i odnawia strukturę włókien kolagenowych, które odpowiadają za odmładzanie skóry.

Zabieg może być wykonywany na całym ciele lub na poszczególne części ciała (uda, pośladki, brzuch). Modelowanie sylwetki jest kompleksowe i trwałe.

Głębsze efekty zauważalne są po minimum 10 zabiegach, optymalnie zaleca się serię 10 - 20 zabiegów. Zalecana częstotliwość to dwa zabiegi w tygodniu, a następnie dla podtrzymania efektu jeden zabieg miesięcznie.

Zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny. Odczuwalność polega na intensywnym wymasowaniu i wydrenowaniu ciała.

Endermologia stosowana jest jako drenaż limfatyczny po zabiegach likwidacja tkanki tłuszczowej (Body Jet, SmartLipo). Łączy się go również z innymi zabiegami antycellulitowymi (LipoShock) dla wzmocnienia efektów.

Endermologia zapewnia znakomite efekty w przypadku otłuszczeń, które są oporne na działanie diety i gimnastyki. Mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej prowadzi do ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć zlokalizowany i oporny na dietę i gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.

Większość pacjentów zauważa poprawę napięcia skóry już po pierwszym zabiegu, a dalsze efekty pogłębiają się wraz z kolejnymi zabiegami serii. Oczywiście efekty mają charakter indywidualny i zależą także od trybu życia osoby poddającej się kuracji.

Endermologia to technika nieinwazyjna, bezbolesna i w pełni bezpieczna. Rezultaty są potwierdzone przez szereg badań naukowych.

Dane kontaktowe

NZOZ Medicor s.c. ul.Wrocławska 28
63-400 Ostrów Wlkp. 62 592 81 08 ostrow@nzozmedicor.eu

oddział w Odolanowie:
ul.Gimnazjalna 6
63-430 Odolanów 62 733 37 75 ostrow@nzozmedicor.eu

oddział w Raszkowie:
ul.Koźmińska 20
63-440 Raszków 531 400 804 ostrow@nzozmedicor.eu

NIP 622-23-10-299  |  Regon 250951612

Jesteśmy na

Wszystkie prawa zastrzeżone
profesonalne strony internetowe Infornet.eu

projekt graficzny: Rafał Gromski