Kto przyjmuje?

W poradni ginekologicznej przyjmuje zespół doświadczonych lekarzy, godziny przyjęć wraz z nazwiskami, znadą Państwo poniżej.


Oferta

Dzień Godziny przyjęć Lekarz
Poniedziałek 8.00 - 16.00 lek.med. Włodzimierz Woszczyna – specjalista ginekolog położnik
Wtorek 8.00 - 11.00
14.00 - 18.00
lek.med. Anna Wiśniowska - specjalista ginekolog położnik
lek.med. Włodzimierz Woszczyna
Środa 14.00 - 18.00 lek.med. Włodzimierz Woszczyna
Czwartek 8.00 - 13.00
15.00 - 18.00
lek.med. Włodzimierz Woszczyna
lek.med. Paweł Pozorski - specjalista ginekolog położnik
Piątek 8.00 - 14.00 lek.med. Włodzimierz Woszczyna

Przyjęcia w ramach NFZ oraz prywatne

 • Badania ginekologiczne
 • Pobieranie wymazu cytologicznego
 • Prowadzenie ciąży
 • Badanie piersi
 • Prowadzenie kobiet z zaburzeniami hormonalnymi
 • Usg ginekologiczne (również dopochwowe)
 • Prowadzenie ultrasonograficzne ciąży
 • Leczenie chorób szyjki macicy- kriochirurgia

Zapraszamy również do Poradni w Odolanowie i Raszkowie.Szczegóły w zakładce oddziały.

Jeżeli wizyta odbywa się w ramach umowy z NFZ na wizytę należy zabrać dowód osobisty oraz ważną legitymację ubezpieczeniową lub inny dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne.

Wizyta w gabinecie ginekologicznym powinna nastąpić w odpowiednim dniu cyklu – najlepiej krótko po miesiączce, przed połową cyklu. Ma to znaczenie dla badania piersi, pobierania badania cytologicznego i oceny struktury oraz wielkości jajników, błony śluzowej macicy.

Pamiętaj:

 • Badanie ginekologiczne najlepiej wykonać między 11 a 23 dniem cyklu. Termin ten jest najbardziej optymalny dla pobrania wymazu cytologicznego
 • Przed wizytą zadbaj o higienę intymną i nie zapomnij opróżnić pęcherza moczowego
 • Jeżeli założysz długą bluzkę lub spódniczkę badanie będzie mniej krepujące
 • Zapisz datę ostatniej miesiączki jeżeli prowadzisz kalendarzyk menstruacyjny zabierz go ze sobą

Cytologia - to podstawowe badanie szyjki macicy, które pozwala wychwycić jeszcze przedinwazyjne stadium raka. Wszelkie nieprawidłowości w rozmazie cytologicznym są badane dalej aż do uzyskania pewnej diagnozy, która pozwala szybko rozpocząć leczenie. Badanie cytologiczne polega na mikroskopowej ocenie komórek nabłonka szyjki macicy pobranych specjalną szczoteczką. Na początku badania ginekologicznego lekarz przy pomocy odpowiednio ukształtowanej szczoteczki z tworzywa sztucznego złuszcza komórki z powierzchni nabłonka szyjki macicy, przenosi je na szkiełko mikroskopowe i w ciągu kilku sekund utrwala przez spryskanie szkiełka utrwalaczem. Następnie rozmaz jest barwiony i oceniany pod mikroskopem przez cytotechnika lub lekarza patomorfologa. Badanie cytologiczne powinny wykonywać wszystkie kobiety, które rozpoczęły życie płciowe bez względu na wiek lub wszystkie od 18-20 roku życia. Badanie ginekologiczne i cytologiczne należy robić raz w roku.

Przygotowanie do badania:

 • Na badanie cytologiczne nie zgłaszaj się w czasie krwawienia miesiączkowego lub plamienia
 • Od ostatniego dnia krwawienia powinno upłynąć co najmniej 2 dni
 • 3 dni przed badaniem nie stosuj żadnych leków dopochwowych, ogranicz wewnętrzne zabiegi higieniczno – pielęgnacyjne ( irygacje, płukanie pochwy)
 • 3 dni przed badaniem powstrzymaj się od współżycia płciowego

Kriochirurgia jest metodą destrukcji tkanki za pomocą niskich temperatur. Kriochirurgia jest metodą bezpieczną, bezkrwawą, mało bolesną, nietoksyczną i nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta.

Wskazaniami do kriochirurgii są przede wszystkim tzw. nadżerka szyjki macicy, przewlekłe stany zapalne szyjki macicy a zwłaszcza te niepoddające się leczeniu zachowawczemu, infekcje wirusowe szyjki macicy (brodawczaki).

Nadżerka części pochwowej szyjki macicy jest częstym schorzeniem spotykanym u kobiet. Zmiana ta nie jest traktowana jako stan przedrakowy, ale nie leczona może doprowadzić do rozwinięcia się tego procesu.

Mrożenie jest bezbolesne, po zagojeniu nie pozostawia blizn. Cały zabieg polegający na dwukrotnym mrożeniu zmian trwa około 15 minut. Po kilkutygodniowym okresie gojenia nie ma śladu po pierwotnych zmianach chorobowych.

Kriochirurgia jest metodą bezbolesną, nie wymaga znieczulenia po zamrożeniu zniszczone tkanki ulegają samoistnej demarkacji bez potrzeby ich usuwania i praktycznie nie daje powikłań.

Dane kontaktowe

NZOZ Medicor s.c. ul.Wrocławska 28
63-400 Ostrów Wlkp. 62 592 81 08 ostrow@nzozmedicor.eu

oddział w Odolanowie:
ul.Gimnazjalna 6
63-430 Odolanów 62 733 37 75 ostrow@nzozmedicor.eu

oddział w Raszkowie:
ul.Koźmińska 20
63-440 Raszków 531 400 804 ostrow@nzozmedicor.eu

NIP 622-23-10-299  |  Regon 250951612

Jesteśmy na

Wszystkie prawa zastrzeżone
profesonalne strony internetowe Infornet.eu

projekt graficzny: Rafał Gromski