Kto przyjmuje?

Arkadiusz Powierza
specjalista ds. dietetyki i fizjologii wysiłku.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, ukończył studia podyplomowe z Biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent Wyższej Szkoły Zdrowia i Edukacji na Wydziale Dietetyki. Specjalista fizjologii wysiłkowej, instruktor ćwiczeń siłowych, kulturystyki oraz fitness. Trener persolany z wieloletnim doświadczeniem, pracownik oświatowy-nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem. Obecnie pracownik Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim, od 6 lat prowadzi poradnie dietetyczną. Zdaje sobie sprawę, że każdy pacjent to indywidualność.

Alicja Kędzia
dietetyk

Alicja Maria Kędzia ur 1958 roku w Krotoszynie. Od 33 lat zamężna z Pawłem Kędzia, który jest lekarzem, mają trzech synów. Mieszka w Choczu. Absolwenta Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oddz. we Wrocławiu na kierunku Psychodietetyka. Absolwentka Akademii Ekonomicznej Wydział Zarządzania W Poznaniu i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Ukończyła Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego - Kuria Diecezjalna we Włocławku i posiada Dyplom Doradcy Życia Rodzinnego. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego SS Urszulanek we Wrocławiu, gdzie zdawała maturę. W 2007 została odznaczona Złotą Odznaką TPD - Przyjaciel Dziecka nr 5057. Zaproszona została w 2003 do udziału w programie Anny Dymnej pt."Mimo wszystko" związku działalnością charytatywną na rzecz dzieci i nadaniem jej śmiechuOrderu Kawalera Uśmiechu" nr 696, w roku 1997 brała udział w programie Telewizji Polskiej Program 1"Zwyczajni niezwyczajni". W marcu tego roku wybrana delegatem Diecezji Kaliskiej do Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Obecnie pracuje nad projektem pt. Centrum Opieki św. Józefa w Kaliszu i jako doradca żywieniowy i psychodietetyk publikuje w miesięczniku "Medycyna Estetyczna" , udziela indywidualnych i grupowych porad i zaleceń żywieniowych.


Oferta

OFERTA OBEJMUJE

 • Programy odchudzające dla osób z nadwagą, otyłych
 • Programy dla osób z niedowagą
 • Dietoprofilaktykę chorób cywilizacyjnych Dietoterapię w cukrzycy, miażdżycy, nadciśnieniu tętniczym, chorobach serca, hipercholesterolemii, chorobach układu żółciowego, chorobach jelit, wątroby, trzustki, alergiach, nietolerancjach pokarmowych )
 • Diety dla kobiet ciężarnych, karmiących
 • Diety dla dzieci w różnych okresach rozwojowych
 • Żywieniowe wsparcie sportowców

ORAZ DODATKOWO

 • Analiza składu ciała
 • Test typowania metabolicznego (dieta według typu metabolicznego, suplementy CaliVita)
 • Dieta według grup krwi
 • Ustalenie diety wg testu na nietolerancję pokarmową

Pierwsze spotkanie to analiza składu ciała wykonywana przy pomocy profesjonalnego analizatora, szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny:

 • Zastanów się jak wyglądają Twoje posiłki w ciągu tygodnia oraz w weekend ?
 • Co i w jakich ilościach pijesz w ciągu dnia?
 • Czy w przeszłości stosowałeś diety? Jakie? Jak długo?
 • Czy występują u Ciebie jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne?
 • Czy przyjmujesz leki?
 • Jak oceniasz swoją aktywność fizyczną?
 • Zrób listę nielubianych i ulubionych produktów spożywczych
 • Jeśli w ostatnim czasie wykonywałeś badania krwi, moczu lub inne związane z aktualnym stanem zdrowia zabierz je ze sobą

Typowanie metaboliczne - to test mający na celu dobranie odpowiedniego sposobu żywienia i suplementacji dla konkretnej osoby z uwzględnieniem indywidualności biochemicznej, oraz mechanizmów kontroli metabolicznej. Wykonując ten test możemy "przyporządkować" badaną osobę do jednego z typów metabolicznych ( sensoryczny, emocjonalny, behawioralny) i wskazać jej optymalny sposób odżywiania- właściwy dla danego typu metabolicznego. Po konsultacji pacjent otrzymuje jadłospis w formie tabelarycznej ( produkty zalecane i przeciwwskazane z podziałem na poszczególne grupy ) oraz zalecenia dotyczące suplementacji ( indywidualnie dopasowane witaminy , składniki mineralne, odżywcze firmy CaliVita ).

Grupa krwi jest jednym z kilkunastu medycznie uznanych wyróżników, tak jak kolor włosów czy oczu. Dzięki analizie grupy krwi można dobrać optymalną , indywidualną dietę dla każdego w myśl zasady "To, co jest żywnością dla jednego człowieka, może być dla drugiego trucizną". Ustalimy, jaka żywność Ci szkodzi, jaka jest przyczyna wzrostu wagi czy ewentualnych chorób.

Dane kontaktowe

NZOZ Medicor s.c. ul.Wrocławska 28
63-400 Ostrów Wlkp. 62 592 81 08 ostrow@nzozmedicor.eu

oddział w Odolanowie:
ul.Gimnazjalna 6
63-430 Odolanów 62 733 37 75 ostrow@nzozmedicor.eu

oddział w Raszkowie:
ul.Koźmińska 20
63-440 Raszków 531 400 804 ostrow@nzozmedicor.eu

NIP 622-23-10-299  |  Regon 250951612

Jesteśmy na

Wszystkie prawa zastrzeżone
profesonalne strony internetowe Infornet.eu

projekt graficzny: Rafał Gromski